AKS TV'de Konuk Yusuf Ziya Yılmaz'dı

AKS TV ekranlarında Sinan Sallabaş'ın hazırlayıp sunduğu "Özel Söyleşi" programının dün akşam ki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.

AKS TV'de Konuk Yusuf Ziya Yılmaz'dı
Programda gündeme dair önemli konular konuşuldu. 

Engelli vatandaşlarımız  için Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı adı altında  projeden bahseden Yılmaz "Başbakanımızın bize belli dönemlerde şehirlerde ürettiğimiz projelerle ilgili proje yarışmaları ortaya koyarlar. Bu proje yarışmalarında özgün yani farklı bir şey  özellikle engellilere, kadınlara, yoksullara dönük olan akla gelmemiş farklı bir kimlik taşıyan  içinde yaratıcılığı da olan  projelerin ortaya konulmasına dönük proje yarışmaları olur. Biz bu talepler kapsamında engellilerle ilgili bir şey yapalım dedik. O duruma kendinizi koyar da empati yaparsanız bir engelli insanın hayatında nelerden mahrUm kaldığını algılarsanız o zaman biraz olsun anlayabilirsiniz" ifadelerini kullandı. 

Yılmaz "Engellilerimizin de doğru dürüst örgütlenmesi,  sorunlarına sahip çıkacak örgütsel bir bakış açısına da sahip olmaları lazım, ve bu duyarlılıkta kendilerine  düzenler kurmak lazım" diye konuştu. 

Kent Müzelerinde de bahseden Yılmaz "Burası şehrin çeyiz sandığı ne kadar anı  ve hatırayı burada toplayabilirsek, gelecek nesle o kadar anı ve hatıralarla ilgili öğeleri miras olarak bırakabiliriz bu hepimizin görevi" şeklinde konuştu.

Atakum bölgesindeki yıkımlarından konuşan Yılmaz "Dünyanın bütün şehirlerinde hukuka, yasalara, kanuna, imara, aykırı yapılaşmalar ve bu yapılaşmalara ilgili verilmiş olan yargı kararlarının gereği bu kararları ortaya koymuş olan yargı kurumları, bunları ortadan kaldırmak üzere belediyelerden talepte bulunurlar, onlarda  bu görevlerini yerine getirirler. Durup dururken kimse kimsenin  alın teriyle yaptığı bir şeyi yıkamaz. Burası hukuk devleti öyle bir şey olmaz" dedi.

 

Samsun'da ilk defa uluslararası düzeyde bir müzik festivalinin hayata geçirildiğinden de bahseden Yılmaz "Bu proje AKM opera ve bale müdürlüğünün önerisiyle bir Uluslararası Müzik Festivali yaparak Samsunumuzu uluslararası düzeyde bir etkinliğe sahne kılmak ve bu etkinlik insanlarımızı uluslararası düzeyde bir etkinliğe tanık hale getirmek şeklinde bir öneri geldi, ve bizde el ele verdik böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

Program Sallabaş'ın soruları ve Yılmaz'ın da içten cevaplarıyla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Bafra’da şüpheli ölüm
Bafra’da şüpheli ölüm