Canik Belediyesi'ne kadın aday adayı

Tülay Kavraz Canik Belediyesi'ne aday adayı olduğunu açıkladı.

Canik Belediyesi'ne kadın aday adayı
SAMSUNDA HABER 

AK Parti'den Canik Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Tülay Kavraz, AK Parti Canik İlçe Başkanlığı'na resmi başvurusunu yaptı. Daha sonra açıklamada bulunan Tülay Kavraz, AK Parti'nin kadına verdiği önemi vurguladı. Samsun'da bayan bir belediye başkanının bugüne kadar görev yapmadığını söyleyen Kavraz " Yaklaşan yerel seçimlerde Allah'ın izni, partimizin de oluru ile şehrimizde bir ilk yaşanarak, bir kadının belediye başkanı olmasına şahit olacağımıza inanıyorum. Sınırları genişleyen Canik'e artık bir kadın elinin değme zamanının geldiğini düşünerek bu yola çıktım. Bu kutsal görev bize nasip olursa, açıklayacağımız projelerle, Canik'i bulunduğu noktadan daha üst seviyeye taşımaya talibiz "dedi. 

TÜLAY KAVRAZ KİMDİR'

1970 Samsun / Çarşamba doğumlu olup; ilk, orta ve lise öğrenimimi Çarşamba’da tamamladı daha sonrasında iş ve eğitim hayatını birlikte yürüttü. Evli ve 1 kız çocuk sahibi. UNICEF’in Bir sınıf da sen yap projesinde Türkiye Milli komitesine Destek verdi, Yardımseverler Derneği Yönetim kurulu üyeliği yaptı. Depremzedelere ve çocuklara gönüllü yardım organizasyonları, İstanbul Kütüphanesi’ni destekleme organizasyonu,  kimsesiz öğrencilere eğitim bursu organizasyonu, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği “Samsun’da var Samsun için al” Kampanyasının Proje Koordinatörlüğü gibi çeşitli hayır ve yardım etkinliklerinde yer aldı.

AK Parti Canik Belediye Başkan Aday Adayı Tülay Kavraz, Çarşamba Ticaret ve Sanayii Odası Meclis üyeliği, Samsun Ticaret ve Sanayii Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi Yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen devam etmekte olan (ÇABED) Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Üyesi ve proje koordinatörüdür. Ayrıca Çarşamba Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu kurucu üyesidir.

Kavraz, sanata olan merakı nedeniyle 1990 yılında Samsun Belediye Konservatuarı Halk dansları bölümününe girdi ve 1995 yılında mezun oldu. İş hayatına kısa bir süre Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici olarak başlayan Kavraz, 1992-1996 yılları arasında Çarşamba Belediyesi Halkla İlişkiler Basın yayın bölümünde görev yaptı. İstanbul'da özel bir bankada 7 yıl çalıştıktan sonra buradan ayrılarak  kendi işini kurdu. İş hayatından ve içerisinde yer aldığı sosyal sorumluluk projerinden edindiği bilgi birikim ve özgüvenle halka daha çok hizmet amacında olan Kavraz halen ikamet ettiği Canik ilçesinden Belediye Başkanlığı için AK Parti aday adayı oldu.Samsun AK Parti Canik Belediyesi aday adayı yerel seçimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuğunun doğum gününde şehit oldu
Çocuğunun doğum gününde şehit oldu
Samsun’da FETÖ’den tutuklu sayısı 340’a yükseldi
Samsun’da FETÖ’den tutuklu sayısı 340’a yükseldi