Çarşamba için güzel çalışmalarımız var

Çarşamba Kaymakamı Yıldız Meclis Üyeleri ile tanıştı

Çarşamba için güzel çalışmalarımız var
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, düzenlediği yemek programında belediye meclis üyelerini ilçeye yeni atanan Kaymakam Caner Yıldız ile tanıştırdı.
Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve belediye meclis üyeleri Adapark Göl Restoran'da düzenlenen tanışma yemeğinde bir araya geldi. Başkan Dündar, "Yerel yönetim olarak yatırım planları yaparken ilçemizin tüm bölgeleri ile dengeli bir şekilde gelişimini ve şehirleşmesini hedefliyoruz" dedi.
İlçede devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba ilçesinde eğitimden sağlığa, tarımdan ticarete birçok alanda yatırım yapıldığına dikkat çekti. İlçeyi bir bütün olarak planladıklarına değinen Başkan Dündar, 2012 ve 2013 yıllarında çok önemli çalışmaların devam edeceğini açıkladı. Eski hal ve stadyum alanına yapılacak çalışmaların ilçenin gelişimi ve değişimi açısından büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Dündar, "Bu alan konut, ticaret, alışveriş merkezi, konaklama tesisleri, cami, meydan ve diğer donatıların yer aldığı büyük bir kentsel tasarım projesi ile değerlendireceğiz. Burası için TOKİ ile görüşmeler yapıyoruz. Bu alanın inşası ile ilçemiz daha büyük bir şehir haline gelecek" diye konuştu. Başkan Dündar, şöyle devam etti: "Yeşilırmak batı kıyı düzenlemesini, nehir gezi parkuru çalışmalarını, Adapark'ın 2. etabını önümüzdeki yıl içerisinde tamamlayacağız. Ulaşımdan çevreye birçok projeyi hayata geçirdik. Bu bağlamda yeni yollar, altgeçit, meydan, cadde düzenlemesi, park gibi yatırımlar yaptık. Merkezi hükümet yatırımlarının önünü açacak birçok plan ve imar değişikliklerini kısa sürede tamamladık. Yeni Devlet Hastanesi ve Yeni Şehir Stadyumu gibi büyük çalışmalar ilçemiz için önem taşıyor. Yeni yatırımlarla Çarşamba'da yaşam standartları yükseliyor ve hemşehrilerimizin gündelik hayatları daha rahat bir hale geliyor."

"ÇARŞAMBA İÇİN GÜZEL PLANLARIMIZ VAR"
Meclis üyelerine hitap eden Kaymakam Yıldız, Çarşamba ilçesinde görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Yıldız, "Ülkemizin en büyük ovalarından biri olan Çarşamba ilçemiz için güzel planlarımız var. İlçemizin gelişmesi adına ilk adım olarak İlçe genelinde jeotermal kaynak arayışı içindeyiz. Jeotermal enerji kaynakları bakımından ilçemizin zengin olduğuna inanıyorum. Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kano Federasyonu ve Belediye Başkanlığımız işbirliğiyle Yeşilırmak üzerinde yapılan su sporlarına yenileri eklenebilir diye düşünüyoruz" diye konuştu.
Çarşamba için güzel çalışmalarımız var
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da korkutan balık ölümleri
Samsun’da korkutan balık ölümleri
Raylı sistemde önemli gelişme
Raylı sistemde önemli gelişme