Sambis projesi ne aşamada'

Samsun'un İlkadım Belediyesi tarafından hayata geçirilen Orta Karadeniz Kakınma Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan 847 bin lira proje maliyetli Sambis projesinin yakasını olumsuzluklar bırakmıyor.

Sambis projesi ne aşamada'
 ÖZEL HABER 

Samsun İlkadım Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın hibe desteği sağladığı, vatandaşlara sağlıklı yaşam için bisiklet sürmeyi alışkanlık haline getirmeyi amaçlayan 847 bin lira maliyetli Sambis projesinin yakasını olumsuzluklar bırakmıyor. 

Projenin hayata geçirilmesi için düzenlenen ihaleyi alan firma iflas etti, projeyi yarım bırakmak zorunda kaldı. Projenin hayata geçirilmesi için ikinci kez ihale düzenlendi, bu seferde bisikletlerin kenarına takılan alimünyum alaşımlı parça ve bisikletler hırsızların ilgisini çekti ve hırsızlık olayları yaşanmaya başladı. Bunun üzerine ikinci kez ihaleyi alan firma bisikletlerin aksamlarını değiştirme kararı aldı. Firma Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın arkasında bir yer kiralayarak Sambis bisikletlerinin gerekli değişim ve tamirat işlemlerini gerçekleştiriyor. 

Sambis projesinin hangi aşamada olduğu konusunda Samsunda Haber portalına bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş " Bisikletlerde alimünyum alaşımlı parçalar olduğu için çocuklar sökebiliyor ve bisiklitleri evlerine götürebiliyordu. Sorunlar yaşandı. Şimdi bisikletler çelik alaşımlı yapılıyor. Sambiste 4 istasyon faaliyette. 4 istasyonun bisikletlerininde değişim işlemleri tamamlandıktan sonra onlarda faaliyete geçecek. Ne yapacaksınız kırıyorar bisikleti alıp götürüyorlar. 
Adam Bafra'ya bisiklet götürmüş. Hayatın içinde olduğu için bunlar yaşanıyor. "diye konuştu. 
 
Samsun OKA İlkadım Belediyesi SAMBİS bisiklet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Bafra’da şüpheli ölüm
Bafra’da şüpheli ölüm