TKP Samsun halkını Patriot füzelerine karşı Meclis'e yürümeye çağırdı

SAMSUN HABER- "Füzeleri ve askerleri geri yollayın" talebiyle 25 Aralık Salı günü Meclise yürüyeceğini açıklayan Türkiye Komünist Partisi’nin ardından bir çağrı da TKP Samsun İl Örgütü’nden geldi.

TKP Samsun halkını Patriot füzelerine karşı Meclis'e yürümeye çağırdı
 Patriot füzeleri ve 1200 yabancı askerin Türkiye’ye gelmesini protesto etmek için 25 Aralık Salı günü Meclis’e yürüyeceğini açıklayan Türkiye Komünist Partisi’nin çağrısının ardından TKP Samsun İl Örgütü de Ankara’da olacaklarını duyurarak Samsun halkına çağrıda bulundu.

Bu akşam saat 17.00’de partinin il binası önündeki basın açıklamasını Samsun İl Örgütü adına TKP Merkez Komite Üyesi Mehmet Kuzuligil yaptı. Polis yoğunluğunun dikkati çektiği açıklamaya yerel basın da ilgi gösterdi. Kuzuligil, İran'a karşı İsrail'i savunmak için ülke topraklarına Patriot füzeleri yerleştirildiğini ve bunun Türkiye'yi açık bir savaşa sokmak anlamına geldiğini, savaşa ve emperyalist işgale karşı 25 Aralık’ta Meclis’e yürüyeceklerini belirterek, "Salı günü bizimle gel. Bizi yok sayanlara, 'bu ülkede onurlu halklar' var diyelim" sözleriyle halka çağrıda bulundu.

Basın açıklamasının ardından TKP’nin “Füzeleri ve askerleri geri yollayın” başlıklı açıklama metni basın mensuplarına verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Modifiye tutkunları Samsun’da buluştu
Bafra’da şüpheli ölüm
Bafra’da şüpheli ölüm