banner434
21 Ekim 2014 Salı

TKP Samsun halkını Patriot füzelerine karşı Meclis'e yürümeye çağırdı

SAMSUN HABER- "Füzeleri ve askerleri geri yollayın" talebiyle 25 Aralık Salı günü Meclise yürüyeceğini açıklayan Türkiye Komünist Partisi’nin ardından bir çağrı da TKP Samsun İl Örgütü’nden geldi.

24 Aralık 2012 Pazartesi 12:07
TKP Samsun halkını Patriot füzelerine karşı Meclis'e yürümeye çağırdı
 Patriot füzeleri ve 1200 yabancı askerin Türkiye’ye gelmesini protesto etmek için 25 Aralık Salı günü Meclis’e yürüyeceğini açıklayan Türkiye Komünist Partisi’nin çağrısının ardından TKP Samsun İl Örgütü de Ankara’da olacaklarını duyurarak Samsun halkına çağrıda bulundu.

Bu akşam saat 17.00’de partinin il binası önündeki basın açıklamasını Samsun İl Örgütü adına TKP Merkez Komite Üyesi Mehmet Kuzuligil yaptı. Polis yoğunluğunun dikkati çektiği açıklamaya yerel basın da ilgi gösterdi. Kuzuligil, İran'a karşı İsrail'i savunmak için ülke topraklarına Patriot füzeleri yerleştirildiğini ve bunun Türkiye'yi açık bir savaşa sokmak anlamına geldiğini, savaşa ve emperyalist işgale karşı 25 Aralık’ta Meclis’e yürüyeceklerini belirterek, "Salı günü bizimle gel. Bizi yok sayanlara, 'bu ülkede onurlu halklar' var diyelim" sözleriyle halka çağrıda bulundu.

Basın açıklamasının ardından TKP’nin “Füzeleri ve askerleri geri yollayın” başlıklı açıklama metni basın mensuplarına verildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Samsun'daki Suriyeli vatandaşlar için ne yapılmalı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
ARŞİV